Dom Kultury "Śródmieście"

Powstaliśmy 25 lat temu, ale nasza historia jest o wiele dłuższa, bowiem zaczęła się w 1958 roku. Pod naszym adresem mieścił się Spółdzielczy Dom Kultury, który przez ponad 30 lat prowadził działania kulturalne na rzecz mieszkańców naszego miasta. Na początku lat 90-tych udało się przekonać Radę Miejską do powołania Domu Kultury „Śródmieście”. Historia budynku sięga końca XIX wieku. Pierwsi lokatorzy to adwokaci, kupcy, lekarze; istniała tu także kawiarnia. W kamienicy mieściło się wiele drobnych zakładów usługowych, sklepów, przedszkole. Minęło ponad 100 lat, a w budynku nadal tętni życie kulturalne i edukacyjne. Zapraszamy do naszej siedziby – wyjątkowego miejsca z ciekawą historią. Jesteśmy w centrum Białegostoku. Przez nasze południowe okna mamy unikalny, niespotykany w innych miejscach, widok na dziedziniec Pałacu Branickich. Już trzecie pokolenie białostoczan przychodzi na Kilińskiego 13 na różnego rodzaju zajęcia i wydarzenia kulturalne. Zachęcamy do odwiedzenia nas i skorzystania z naszej oferty kulturalnej.

Dom Kultury "Śródmieście", utworzony Uchwałą Rady Miejskiej w Białymstoku z dn. 4 lutego 1991 r., jest samorządową instytucją kultury. DK "Śródmieście" jest ośrodkiem edukacji artystycznej i realizuje zadania z zakresu wychowania, edukacji kulturalnej, upowszechniania kultury wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych.

Dyrektor i pracownicy Domu Kultury „Śródmieście”

 

zapraszają na spotkanie z Magdaleną Gołaszewską

pt „kulturalne wywiady w TVP”

w ramach inauguracji Miejskiego Salonu Artystycznego

Spotkanie poprowadzi redaktorka Polskiego Radia Białystok - Dorota Sokołowska

14 grudnia 2016 roku o godz. 17.00

Dom Kultury „Śródmieście” sala Malej Galerii DKŚ (II piętro), ul. Jana Kilińskiego 13, wstęp wolny

 

Magdalena Gołaszewska wieloletnia dziennikarka i wydawca związana z białostockim ośrodkiem Telewizji Polskiej. Prowadzi programy na żywo, rozmowy, debaty. Od lat zajmuje się tematyką zdrowia i kultury, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Oddziału TVP w Białymstoku. Jest współgospodarzem programu "Odeska 1" - poświęconego życiu artystycznemu Opery i Filharmonii Podlaskiej. Prowadzi koncerty, gale i konferencje. Prywatnie pasjonuje się historią, modą, sztuką, literaturą oraz odkrywaniem romantycznych miejsc w Polsce i za granicą.

fot. Małgorzata Żuk

Przełącznik kontrastu