Dom Kultury "Śródmieście"

Powstaliśmy 25 lat temu, ale nasza historia jest o wiele dłuższa, bowiem zaczęła się w 1958 roku. Pod naszym adresem mieścił się Spółdzielczy Dom Kultury, który przez ponad 30 lat prowadził działania kulturalne na rzecz mieszkańców naszego miasta. Na początku lat 90-tych udało się przekonać Radę Miejską do powołania Domu Kultury „Śródmieście”. Historia budynku sięga końca XIX wieku. Pierwsi lokatorzy to adwokaci, kupcy, lekarze; istniała tu także kawiarnia. W kamienicy mieściło się wiele drobnych zakładów usługowych, sklepów, przedszkole. Minęło ponad 100 lat, a w budynku nadal tętni życie kulturalne i edukacyjne. Zapraszamy do naszej siedziby – wyjątkowego miejsca z ciekawą historią. Jesteśmy w centrum Białegostoku. Przez nasze południowe okna mamy unikalny, niespotykany w innych miejscach, widok na dziedziniec Pałacu Branickich. Już trzecie pokolenie białostoczan przychodzi na Kilińskiego 13 na różnego rodzaju zajęcia i wydarzenia kulturalne. Zachęcamy do odwiedzenia nas i skorzystania z naszej oferty kulturalnej.

Dom Kultury "Śródmieście", utworzony Uchwałą Rady Miejskiej w Białymstoku z dn. 4 lutego 1991 r., jest samorządową instytucją kultury. DK "Śródmieście" jest ośrodkiem edukacji artystycznej i realizuje zadania z zakresu wychowania, edukacji kulturalnej, upowszechniania kultury wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych.

Dyrektor Domu Kultury Śródmieście w Białymstoku

oraz autor Kazimierz Jankowski

zapraszają na wernisaż

wystawy fotograficznej „Moje foto-pstrykanie”

6 czerwca 2017, godz. 18.00,

Miejski Salon Artystyczny II p., ul. Jana Kilińskiego 13, wstęp wolny

 

„Jeśli tylko mam czas, chętnie wyjeżdżam z aparatem na wieś. Można tam zawsze coś ciekawego zobaczyć. Do moich ulubionych miejsc należą okolice wsi Izbiszcze i Kruszewa, położone na terenie Narwiańskiego Parku Narodowego. W kręgu moich zainteresowań jest głównie pejzaż Podlasia. Podczas swoich wędrówek spotykam ludzi, których dokumentuję przy pracy na roli czy w gospodarstwie. Cały czas poszukuję nowych, ciekawych miejsc. Swoją pasją staram się „zarazić” młodzież uczęszczającą do mojej pracowni. Tym młodym ludziom poświęcam wiele czasu i motywuję do aktywnej pracy, dzięki temu zdobywają szereg nagród w ogólnopolskich i lokalnych konkursach fotograficznych”.

Kazimierz Jankowski

 

 

Przełącznik kontrastu