Dom Kultury "Śródmieście"

Powstaliśmy 25 lat temu, ale nasza historia jest o wiele dłuższa, bowiem zaczęła się w 1958 roku. Pod naszym adresem mieścił się Spółdzielczy Dom Kultury, który przez ponad 30 lat prowadził działania kulturalne na rzecz mieszkańców naszego miasta. Na początku lat 90-tych udało się przekonać Radę Miejską do powołania Domu Kultury „Śródmieście”. Historia budynku sięga końca XIX wieku. Pierwsi lokatorzy to adwokaci, kupcy, lekarze; istniała tu także kawiarnia. W kamienicy mieściło się wiele drobnych zakładów usługowych, sklepów, przedszkole. Minęło ponad 100 lat, a w budynku nadal tętni życie kulturalne i edukacyjne. Zapraszamy do naszej siedziby – wyjątkowego miejsca z ciekawą historią. Jesteśmy w centrum Białegostoku. Przez nasze południowe okna mamy unikalny, niespotykany w innych miejscach, widok na dziedziniec Pałacu Branickich. Już trzecie pokolenie białostoczan przychodzi na Kilińskiego 13 na różnego rodzaju zajęcia i wydarzenia kulturalne. Zachęcamy do odwiedzenia nas i skorzystania z naszej oferty kulturalnej.

Dom Kultury "Śródmieście", utworzony Uchwałą Rady Miejskiej w Białymstoku z dn. 4 lutego 1991 r., jest samorządową instytucją kultury. DK "Śródmieście" jest ośrodkiem edukacji artystycznej i realizuje zadania z zakresu wychowania, edukacji kulturalnej, upowszechniania kultury wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych.

Dom Kultury "Śródmieście" w Białymstoku

zaprasza

na NOWE zajęcia!!!

 

Pracownia Projektowania Graficznego

Pracownia jest miejscem, w którym dzieci i młodzież poznają sztukę projektowania graficznego i zdobywają umiejętność posługiwania się oprogramowaniem.

Uczestnicy zapoznają się, a przede wszystkim nauczą, swobodnego poruszania się w programach graficznych, za pomocą których będą mogły tworzyć własne projekty, zarówno reklamowe, użytkowe, jak i artystyczne. Wejdą w świat reklamy, mediów, druku i sztuki użytkowej. Dzięki zdobytej wiedzy będą w stanie wykonać plakaty, layout i skład książek czy albumów, a także przygotować materiały reklamowe.

Pracownia koncentruje się na indywidualnym rozwoju merytorycznym oraz na współdziałaniu w zespole kreacyjnym. Styl pracy pracowni jest ściśle dostosowany do zainteresowań graficznych uczestników, którzy zgodnie z nimi nabywają umiejętności potrzebne do osiągnięcia zaprojektowanego wspólnie celu. Założeniem pracowni jest stworzenie zespołu niezależnych twórców realizujących wspólne pomysły przy jednoczesnym rozwoju indywidualnym.

Uczestnicy pracowni otrzymują konkretny warsztat, znajomość oprogramowania i procesów technologicznych przy realizacji projektów. Oferujemy praktyczną wiedzę merytoryczną, sprzęt oraz współdziałanie w procesach twórczych.

Zakres tematów

 • przetwarzanie obrazu (kompozycja, kolor, modyfikacja),
 • projektowanie obiektów (od pomysłu po grafikę 2/3D),
 • liternictwo (min. praca z tekstem),
 • realizacja produkcji (przesyłanie plików: www, druk, laser),
 • layout’y (strony www, okładki, książki, gazety).

Informacje

 • grupa docelowa w wieku 8-12 lat,
 • zajęcia trwają 2 godziny raz w tygodniu,
 • liczba uczestników zależna jest od dostępnych stanowisk roboczych (3-9),
 • każdy nowo przybyły zostanie zaopatrzony w wiedzę zwaną Pakietem Podstawowym*.

*Pakiet podstawowy są to informacje, które przekazujemy nowo przybyłym:

 • podstawowe zasady korzystania z komputera (min. publikacja w internecie, zabezpieczenie przed wirusami, sposób postępowania z informacją - prywatną, publiczną , podstawy obsługi systemu, radzenie sobie w sytuacjach awaryjnych),
 • zapoznanie ze środowiskiem pracy (oprogramowanie: Pakiet Adobe, Corel, Gimp, Inkscape; peryferia: drukarka, tablet, itp.).

Informacje na temat zajęć i zapisy w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku
ul. Jana Kilińskiego 13, 15-089 Białystok
tel. 85 7416517, 500 136 195,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Przełącznik kontrastu