Dom Kultury "Śródmieście"

Powstaliśmy 25 lat temu, ale nasza historia jest o wiele dłuższa, bowiem zaczęła się w 1958 roku. Pod naszym adresem mieścił się Spółdzielczy Dom Kultury, który przez ponad 30 lat prowadził działania kulturalne na rzecz mieszkańców naszego miasta. Na początku lat 90-tych udało się przekonać Radę Miejską do powołania Domu Kultury „Śródmieście”. Historia budynku sięga końca XIX wieku. Pierwsi lokatorzy to adwokaci, kupcy, lekarze; istniała tu także kawiarnia. W kamienicy mieściło się wiele drobnych zakładów usługowych, sklepów, przedszkole. Minęło ponad 100 lat, a w budynku nadal tętni życie kulturalne i edukacyjne. Zapraszamy do naszej siedziby – wyjątkowego miejsca z ciekawą historią. Jesteśmy w centrum Białegostoku. Przez nasze południowe okna mamy unikalny, niespotykany w innych miejscach, widok na dziedziniec Pałacu Branickich. Już trzecie pokolenie białostoczan przychodzi na Kilińskiego 13 na różnego rodzaju zajęcia i wydarzenia kulturalne. Zachęcamy do odwiedzenia nas i skorzystania z naszej oferty kulturalnej.

Dom Kultury "Śródmieście", utworzony Uchwałą Rady Miejskiej w Białymstoku z dn. 4 lutego 1991 r., jest samorządową instytucją kultury. DK "Śródmieście" jest ośrodkiem edukacji artystycznej i realizuje zadania z zakresu wychowania, edukacji kulturalnej, upowszechniania kultury wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych.

Dyrektor Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku

oraz

Stowarzyszenie Forum Fotografii i Multimediów

zapraszają na wernisaż białoruskiego artysty Alexsandra Vasukovicha

 

 19 września 2017 godz. 18.oo

W związku ze współtworzeniem przez wszystkie instytucje kultury naszego miasta Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Białystok INTERPHOTO 2017, Dom Kultury „Śródmieście” w Białymstoku, wspólnie z głównym organizatorem Stowarzyszeniem Forum Fotografii i Multimediów, zaprasza na wystawę białoruskiego artysty Alexsandra Vasukovicha. Przedstawi on projekt dokumentalny dotyczący tragicznych wydarzeń na Kijowskim Majdanie 2013 roku. Alexander Vasukovich jest jednym z najbardziej cenionych białoruskich fotoreporterów młodego pokolenia. Stale współpracuje z międzynarodowymi mediami takimi jak : Meduza, Colta.ru, The New Times, The Moscow Times, Russian reporter magazine, Timer magazazine, Yoga+Life, France 24, European Radio for Belarus, Global Journal, Kommersant, czy Tut.by.

Prace będzie można zobaczyć 19 września 2017 roku w Domu Kultury „Śródmieście” przy ulicy Jana Kilińskiego 13 na II piętrze w sali wystawowej. Wystawa  jest bardzo ważnym elementem składowym festiwalu, którego tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Granice tolerancji”.

 

 

Dom Kultury „Śródmieście" w Białymstoku

ul. Jana Kilińskiego 13, 15-089 Białystok

tel. 85 741 65 17

500 136 195

facebook.com/domkultury.srodmiescie3

 

Przełącznik kontrastu