Dom Kultury "Śródmieście"

Powstaliśmy 25 lat temu, ale nasza historia jest o wiele dłuższa, bowiem zaczęła się w 1958 roku. Pod naszym adresem mieścił się Spółdzielczy Dom Kultury, który przez ponad 30 lat prowadził działania kulturalne na rzecz mieszkańców naszego miasta. Na początku lat 90-tych udało się przekonać Radę Miejską do powołania Domu Kultury „Śródmieście”. Historia budynku sięga końca XIX wieku. Pierwsi lokatorzy to adwokaci, kupcy, lekarze; istniała tu także kawiarnia. W kamienicy mieściło się wiele drobnych zakładów usługowych, sklepów, przedszkole. Minęło ponad 100 lat, a w budynku nadal tętni życie kulturalne i edukacyjne. Zapraszamy do naszej siedziby – wyjątkowego miejsca z ciekawą historią. Jesteśmy w centrum Białegostoku. Przez nasze południowe okna mamy unikalny, niespotykany w innych miejscach, widok na dziedziniec Pałacu Branickich. Już trzecie pokolenie białostoczan przychodzi na Kilińskiego 13 na różnego rodzaju zajęcia i wydarzenia kulturalne. Zachęcamy do odwiedzenia nas i skorzystania z naszej oferty kulturalnej.

Dom Kultury "Śródmieście", utworzony Uchwałą Rady Miejskiej w Białymstoku z dn. 4 lutego 1991 r., jest samorządową instytucją kultury. DK "Śródmieście" jest ośrodkiem edukacji artystycznej i realizuje zadania z zakresu wychowania, edukacji kulturalnej, upowszechniania kultury wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych.

8 grudnia 2017 roku Kabaret Lumbago działający w Domu Kultury Śródmieście w Białymstoku przedstawi premierę spektaklu Sztuka uniku na podstawie komedii A. Fredry Co tu kłopotu. Jest to historia o młodym, bogatym kawalerze Albinie Albińskim, który pewnego dnia otrzymuje testament swojego bardzo bogatego dalekiego kuzyna. Ten zapisuje Albinowi spory spadek, jednak stawia warunek spełnienia ostatniej woli. Otóż nieboszczyk daje Albinowi dobę na znalezienie żony. Kandydatek do zamążpójścia mnóstwo. Co może pójść nie tak? Niektórym jest to spełnienie marzeń; dla Albina – największy koszmar!

Zabawne dialogi, fredrowski lekko frywolny humor, żarty sytuacyjne i galeria ciekawych postaci – to najnowsza produkcja kabaretu Lumbago.

Kabaret tworzą:

Gotfryd Grubowski, Jacek Grygorowicz, Lesław Kwaśnik, Barbara Zgiet

Oprawa muzyczna: Gotfryd Grubowski

Opiekun zespołu: Piotr Szekowski

Premiera odbędzie się 8 grudnia 2017 roku w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku - Spodki, ul. Świętego Rocha 14 o godzinie 18:00

Zapraszamy do odbioru bezpłatnych zaproszeń od 6 listopada 2017 roku w sekretariacie Domu Kultury Śródmieście ul. Jana Kilińskiego 13 - II piętro

 

 

 

Przełącznik kontrastu