Dom Kultury "Śródmieście"

Powstaliśmy 25 lat temu, ale nasza historia jest o wiele dłuższa, bowiem zaczęła się w 1958 roku. Pod naszym adresem mieścił się Spółdzielczy Dom Kultury, który przez ponad 30 lat prowadził działania kulturalne na rzecz mieszkańców naszego miasta. Na początku lat 90-tych udało się przekonać Radę Miejską do powołania Domu Kultury „Śródmieście”. Historia budynku sięga końca XIX wieku. Pierwsi lokatorzy to adwokaci, kupcy, lekarze; istniała tu także kawiarnia. W kamienicy mieściło się wiele drobnych zakładów usługowych, sklepów, przedszkole. Minęło ponad 100 lat, a w budynku nadal tętni życie kulturalne i edukacyjne. Zapraszamy do naszej siedziby – wyjątkowego miejsca z ciekawą historią. Jesteśmy w centrum Białegostoku. Przez nasze południowe okna mamy unikalny, niespotykany w innych miejscach, widok na dziedziniec Pałacu Branickich. Już trzecie pokolenie białostoczan przychodzi na Kilińskiego 13 na różnego rodzaju zajęcia i wydarzenia kulturalne. Zachęcamy do odwiedzenia nas i skorzystania z naszej oferty kulturalnej.

Dom Kultury "Śródmieście", utworzony Uchwałą Rady Miejskiej w Białymstoku z dn. 4 lutego 1991 r., jest samorządową instytucją kultury. DK "Śródmieście" jest ośrodkiem edukacji artystycznej i realizuje zadania z zakresu wychowania, edukacji kulturalnej, upowszechniania kultury wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych.

Serdecznie zapraszamy Państwa na Koncert Mikołajkowy Studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku. Koncert odbędzie się 6 grudnia 2017 roku o godzinie 18:00 w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku - ul. Jana Kilińskiego 13.

Wystąpią:

Trio fortepianowe w składzie:

Eliza Czepiel – skrzypce

Waleria Mikelis – wiolonczela

Daria Ślesarczyk – fortepian

F. Schubert – Trio fortepianowe Es-dur op. 100 cz. I

 

 Eliza Czepiel – skrzypce

J.S. Bach – II Sonata a-moll cz. I Grave

 

Katarzyna Moląg-Krupowicz – śpiew

st. wykł. dr Urszula Iżbicka – fortepian

E. Paladilhe – Psyche

C. Debussy – Nuit d'etoiles

G. Faure – Pie Jesu

 

Emilia Sakowicz – wokal i st. wykł. Adam Kondratowicz – fortepia

V. Bellini – Pieśń Vaga Luna che inargenti

C.W. von Gluck – Aria i recytatywy „Che faro senza Euridice” z opery Orfeusz i Eurydyka

 

Kwartet Wokalny „Tre Donne”:
Magdalena Abłażewicz
Urszula Bielenia
Agnieszka Panas
Agnieszka Zińczuk
Halina Teliga – fortepian

koordynator: Helena Szuhalska

wstęp wolny

 

Przełącznik kontrastu