Dom Kultury "Śródmieście"

Powstaliśmy 25 lat temu, ale nasza historia jest o wiele dłuższa, bowiem zaczęła się w 1958 roku. Pod naszym adresem mieścił się Spółdzielczy Dom Kultury, który przez ponad 30 lat prowadził działania kulturalne na rzecz mieszkańców naszego miasta. Na początku lat 90-tych udało się przekonać Radę Miejską do powołania Domu Kultury „Śródmieście”. Historia budynku sięga końca XIX wieku. Pierwsi lokatorzy to adwokaci, kupcy, lekarze; istniała tu także kawiarnia. W kamienicy mieściło się wiele drobnych zakładów usługowych, sklepów, przedszkole. Minęło ponad 100 lat, a w budynku nadal tętni życie kulturalne i edukacyjne. Zapraszamy do naszej siedziby – wyjątkowego miejsca z ciekawą historią. Jesteśmy w centrum Białegostoku. Przez nasze południowe okna mamy unikalny, niespotykany w innych miejscach, widok na dziedziniec Pałacu Branickich. Już trzecie pokolenie białostoczan przychodzi na Kilińskiego 13 na różnego rodzaju zajęcia i wydarzenia kulturalne. Zachęcamy do odwiedzenia nas i skorzystania z naszej oferty kulturalnej.

Dom Kultury "Śródmieście", utworzony Uchwałą Rady Miejskiej w Białymstoku z dn. 4 lutego 1991 r., jest samorządową instytucją kultury. DK "Śródmieście" jest ośrodkiem edukacji artystycznej i realizuje zadania z zakresu wychowania, edukacji kulturalnej, upowszechniania kultury wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych.

 

18 grudnia 2017 r. w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku odbędzie się Koncert Bożonarodzeniowy. Wystąpią w nim dzieci z Ogniska Baletowego pod kierownictwem Oksany Prus, które zatańczą „Obudzenie motyli” i „Walc kwiatów”. Ognisko Muzyczne będzie reprezentowane przez:

-Natalię Wojtecką (fortepian) - instruktor Grażyna Langowska-Babula,

-Martynę Wojtecką (gitara) - instruktor Mirosław Babula,

-Magdalenę Butkiewicz (akordeon) - instruktor Leon Tomczuk,

-Marcela Bałakier (skrzypce) - instruktor Marharyta Sinchuk (zaakompaniuje na fortepianie),

-Michała Breczko (fortepian) - instruktor Zofia Otoka,

-Marcina Jóźwiaka (gitara) - instruktor Paweł Tarasiuk.

Na koniec koncertu wystąpią dwa zespoły: Zespół Tańca Nowoczesnego „Flesz” pod instruktażem Gabrieli Klimaszewskiej oraz Zespół Muzyki i Tańca Dawnego „Capella Antiqua Bialostociensis” pod kierownictwem Heleny Szuhalskiej. Scenografię i dekorację zapewnią uczniowie z Ogniska Plastycznego wraz z instruktorem Katarzyną Magdziak, a nad całością wydarzenia będzie czuwać grupa teatralna „Rupaki” pod okiem instruktora Ireny Karpowicz. Serdecznie zapraszamy!

 

18 grudnia 2017 r. godzina 17:30

Dom Kultury „Śródmieście” w Białymstoku,

ul. Jana Kilińskiego 13 - III piętro - wstęp wolny.

 

 

Przełącznik kontrastu