Dom Kultury "Śródmieście"

Powstaliśmy 25 lat temu, ale nasza historia jest o wiele dłuższa, bowiem zaczęła się w 1958 roku. Pod naszym adresem mieścił się Spółdzielczy Dom Kultury, który przez ponad 30 lat prowadził działania kulturalne na rzecz mieszkańców naszego miasta. Na początku lat 90-tych udało się przekonać Radę Miejską do powołania Domu Kultury „Śródmieście”. Historia budynku sięga końca XIX wieku. Pierwsi lokatorzy to adwokaci, kupcy, lekarze; istniała tu także kawiarnia. W kamienicy mieściło się wiele drobnych zakładów usługowych, sklepów, przedszkole. Minęło ponad 100 lat, a w budynku nadal tętni życie kulturalne i edukacyjne. Zapraszamy do naszej siedziby – wyjątkowego miejsca z ciekawą historią. Jesteśmy w centrum Białegostoku. Przez nasze południowe okna mamy unikalny, niespotykany w innych miejscach, widok na dziedziniec Pałacu Branickich. Już trzecie pokolenie białostoczan przychodzi na Kilińskiego 13 na różnego rodzaju zajęcia i wydarzenia kulturalne. Zachęcamy do odwiedzenia nas i skorzystania z naszej oferty kulturalnej.

Dom Kultury "Śródmieście", utworzony Uchwałą Rady Miejskiej w Białymstoku z dn. 4 lutego 1991 r., jest samorządową instytucją kultury. DK "Śródmieście" jest ośrodkiem edukacji artystycznej i realizuje zadania z zakresu wychowania, edukacji kulturalnej, upowszechniania kultury wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych.

Serdecznie zapraszamy na koncert Aleksandra Teligi „Ach, Kobietki”, który odbędzie się 6 marca 2018 roku o godzinie 17:00, w Muzeum Podlaskim w Białymstoku (Ratusz, Rynek Kościuszki 10). Bezpłatne wejściówki dostępne w sekretariacie Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku (ul. Jana Kilińskiego 13). Ilość miejsc ograniczona.

 

W koncercie wystąpią:

Justyna Wieruszewska-Biniek, Natalia Jarosiewicz ,Katarzyna Moląg-Krupowicz, Adam Bańkowski, Nazar Kachala, Maciej Falkiewicz, Marta Antkowiak, Karolina Maria Stempniewska, Aleksandra Pawluczuk, Małgorzata Piotrowska, Wojciech Urbanowski, Magdalena Abłażewicz, Urszula Bielenia, Agnieszka Panas, Emilia Sakowicz, Agnieszka Zińczuk,

przy fortepianie:

Halina Teliga

 

Podczas koncertu zostaną wykonane utwory operetkowe i musicalowe:

Wolfgang Amadeus Mozart, Nicholas Brodzsky, Mitch Leigh, Piotr Czajkowski, Imre Kalman, Amilcar Ponchielli, De Curtis, Georges Bizet, Charles Gounod, Nico Dostal, Franciszek Lehar.

 

 

 BRAK WOLNYCH MIEJSC!!!

 

 

 

Przełącznik kontrastu