„Czarny książę” wernisaż MALARSTWA Weroniki Formejster

Grafika do wydarzenia "Czarny książę" wernisaż MALARSTWA Weroniki Formejster w Domu Kultury Śródmieście w Białymstoku

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa pt. „Czarny książę” Weroniki Formejster. Wernisaż odbędzie się 18 stycznia o godz. 18.00 w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku.

Artystka – Weronika Formejster (ur. 1999) jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Supraślu (2015-2019), studentka Wydziału Projektowania Wnętrz Architektury Politechniki Białostockiej. Przygodę ze sztuką i malarstwem olejnym rozpoczęła w 2020 r. Swoją pasję i miłość do koni przelewa na płótna. Szczególnie fascynuje ją rasa fryzyjska.

Konie fryzyjskie to rasa masywna, bardzo silna i ciężka. Mimo to, ich wygląd jest dostojny i elegancki. Konie fryzyjskie od innych ras wyróżniają się pięknym karym umaszczeniem przez co nazywane są czarnymi perłami lub czarnymi książętami. Jej pierwszą indywidualną wystawę tworzą prace: od małych form (30x30cm) do wielkich formatów (200x170cm).

Wystawę w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku przy ul. Jana Kilińskiego 13 będzie można oglądać do 8 marca 2022 w godz. 10.00-18.00 od poniedziałku do piątku.
Zapraszamy serdecznie!