30-lecie Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku

Dom Kultury „Śródmieście” w Białymstoku został utworzony 4 lutego 1991 roku, na bazie Spółdzielczego Domu Kultury. Od początku mieścił się w kamienicy przy ulicy Jana Kilińskiego w centrum miasta. Od lat specjalizujemy się w prowadzeniu zajęć artystycznych i edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Działa u nas Ognisko Muzyczne, Ognisko Baletowe i Ognisko Plastyczno-Komputerowe. To w nich kształcą się kolejne pokolenia białostoczan!
Mimo ograniczeń związanych z pandemią – każdego miesiąca z zajęć DKŚ w wersji online – korzysta średnio ponad 380 osób. A 24 instruktorów naszego Domu Kultury – znajduje sposób na dobry kontakt z uczestnikami nawet na odległość.
Jesteśmy dumni z naszych stałych zespołów. Są wśród nich: Zespół Muzyki i Tańca Dawnego „Capella Antiqua Bialostociensis”, Zespół Muzyki Dawnej „Ars Decorum” i inne. Pokonując ograniczenia spotykają się wirtualnie na próbach, ćwiczą i przygotowują nowe programy.
Mamy też swoje flagowe, duże projekty: „Barokowe Ogrody Sztuki” i „Święto Ulicy Jana Kilińskiego”. W 2019 roku udało nam się również zorganizować tydzień mody w Białymstoku – niezapomniany Eastern Fashion Week! Mamy wielką nadzieję, że w tym roku nareszcie spotkamy się wszyscy na żywo. A nasze wydarzenia będą się mogły odbywać z Waszym udziałem. Do zobaczenia!