Dzień Kobiet z Kabaretem Lumbago

Dom Kultury „Śródmieście” w Białymstoku zaprasza na przedstawienie „Z piosenką przez Podlasie” w wykonaniu Kabaretu Lumbago pod kier. art. Adama Zielenieckiego. Wydarzenie odbędzie się 8 marca 2023 roku w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku.

Kabaret istnieje od 2007 roku i tworzą go seniorzy. W repertuarze kabaretu znajdują się skecze, piosenki, fraszki i monologi. Kabaret Lumbago bierze udział w przeglądach kabaretowych, m.in.: Przeglądzie Dorobku Artystycznego Seniorów SENIORADA w Białymstoku oraz Mazowieckim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów „Węgrowskie Barwy Jesieni”, w którym zdobył I miejsce w kategorii Prezentacje Sceniczne w roku 2011, 2012 i 2016, wyróżnienie w kategorii Prezentacje Sceniczne w 2014 roku, II miejsce w kategorii Prezentacje Sceniczne w 2008 i 2010 roku oraz III miejsce na Białostockiej Pustyni Kabaretowej 2006/2007.

O podlaskich zwyczajach na wesoło

Kabaret w humorystyczny sposób ukazuje tradycje i zwyczaje panujące w podlaskich miastach i miasteczkach. Podczas muzycznej wycieczki seniorzy zatrzymują się m.in. w Białymstoku, Supraślu, Łomży i Augustowie.

Z muzyką „na żywo” w tle

„Z piosenką przez Podlasie” to nie tylko satyryczne teksty. Wydarzeniu towarzyszyć będą brzmienia akordeonu i skrzypiec grane przez występujących „na żywo”. Usłyszymy również piosenki nawiązujące do tradycji, uroków i zabytków regionu, który zwiedzają bohaterowie.

Marcowy wieczór 

Wydarzenie odbędzie się 8 marca (środa) o godz. 18:00 w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku (ul. Jana Kilińskiego 13, II piętro). Wstęp wolny!