Drugi dzień festiwalu rozpoczął się wycieczką do Tykocina, gdzie grupa zwiedziła Kościół p.w. Trójcy Przenajświętszej oraz przykościelne muzeum. Po powrocie czekał „SALON FRANÇAIS” w Ogrodzie Pałacu Branickich, czyli miniatury muzyczne i taneczne w wykonaniu: 𝑘𝑤𝑎𝑟𝑡𝑒𝑡𝑢 𝑓𝑙𝑒𝑡𝑜𝑤𝑒𝑔𝑜 „𝑃𝑟𝑖𝑚𝑎 𝑉𝑜𝑐𝑒”, 𝑍𝑒𝑠𝑝𝑜ł𝑢 𝑇𝑎𝑛́𝑐𝑎 𝐻𝑖𝑠𝑡𝑜𝑟𝑦𝑐𝑧𝑛𝑒𝑔𝑜 „𝐹𝑖𝑜𝑟𝑒𝑡𝑡𝑖” 𝑧 𝐽𝑜𝑛𝑎𝑣𝑦 𝑜𝑟𝑎𝑧 𝑍𝑒𝑠𝑝𝑜ł𝑢 𝑀𝑢𝑧𝑦𝑘𝑖 𝑖 𝑇𝑎𝑛́𝑐𝑎 𝐷𝑎𝑤𝑛𝑒𝑔𝑜 „𝐶𝑎𝑝𝑒𝑙𝑙𝑎 𝐴𝑛𝑡𝑖𝑞𝑢𝑎 𝐵𝑖𝑎𝑙𝑜𝑠𝑡𝑜𝑐𝑖𝑒𝑛𝑠𝑖𝑠”.
Kolejno odbył się wykład pt. „Czy hetman Branicki chodził z żoną na zakupy? O kulturze shoppingu w XVIII wieku”. Dr Konrad Niemira, wybitny historyk, barwnie opowiedział o zwyczajach zakupowych w epoce baroku, zdradzając m.in., gdzie najczęściej robiono zakupy i co kupowano.
Wieczorem przenieśliśmy się do wnętrz Pałacu Branickich na „KONCERT DLA KRÓLA” Zespołu Instrumentów Dawnych Polskiej Opery Królewskiej Capella Regia Polona, dyrygent/klawesyn Krzysztof Garstka, mezzosopran Aneta Łukaszewicz i mezzosopran Anna Radziejewska.
Zakończeniem była PREMIERA nowego spektaklu Zespołu Muzyki i Tańca Dawnego Capella Antiqua Bialostociensis pt. „ROZTAŃCZONY LUDWIK. TYLE SŁOŃCA…”. Spektakl taneczny w reżyserii Dariusza Brojka był niezwykłym widowiskiem w Ogrodzie Pałacu Branickich!