„Głębia duszy – analiza kobiety” wystawa malarstwa Ewy Wiśniewskiej-Benedyczuk

obraz przedstawia twarz dziecka, widzimy tylko część twarzy z jednym widocznym okiem.
Zapraszamy 18 maja 2021 roku na godz. 18.00 na wernisaż wystawy „Głębia duszy – analiza kobiety” Ewy Wiśniewskiej-Benedyczuk.
W wernisażu będzie można uczestniczyć w dwóch formach:
– stacjonarnie –  ul. Jana Kilińskiego 13 w Białymstoku, II piętro Sala Wystawowa*
– online – będziemy transmitować na naszym fanpage wernisaż na żywo prosto z Sali Wystawowej DKŚ,  fb @domkulturysrodmiescie

 

„Głębia duszy – analiza kobiety” – wystawa malarstwa Ewy Wiśniewskiej-Benedyczuk poświęcona jest analizie kobiety, zarówno od strony zewnętrznej jak i duchowej. Podzielona jest na dwie części: portrety i abstrakcje. Na pierwszy rzut oka te dwa różne zagadnienia – łączy bardzo wiele. To spójna całość ducha i ciała.
„Niewiele jest rzeczy na świecie tak tajemniczych, jak emocje Dlatego tak bardzo mnie inspirują. Moja twórczość opiera się na zapisywaniu ich na płótnach w różnej postaci i stylach. W portretach twarz to eksplozja emocji, to powstające rysy, to oczy i spojrzenie, które ujawniają całą zewnętrzną prawdę. Natomiast wewnętrzny stan, ten ucisk, euforia czy rozżalenie, to kłębowisko myśli – wylewają się w abstrakcjach, które są odzwierciedleniem stanu duszy… Zapraszam do oglądania i poszukiwania własnej głębi w moich obrazach, a może odnalezienia podobnych emocji…”.

Ewa Wiśniewska-Benedyczuk – projektuje domy, wnętrza, a także maluje i rysuje. Jej obrazy zdobią wnętrza w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Francji i Belgii. Jest absolwentką Politechniki Białostockiej na kierunku Architektury i Urbanistyki oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Malarstwa i Rysunku. Od 2006 r. prowadzi własną pracownię projektową „PaniArchitekt.pl.” Uczestniczka wielu zbiorowych i indywidualnych wernisaży. Ekspert w tematyce architektury wnętrz wydawnictwa Publikator. Autorka felietonów do książek „Kobiety o kobietach” i „Diamenty Kobiecego biznesu”.

*podczas wernisażu stacjonarnego zostaną zachowane wszelkie wymogi reżimu sanitarnego