Koncert MARCIN WYROSTEK & COLORIAGE / Warsztaty dla młodzieży

plakat promocyjny: Koncert Marcin Wyrostek & Coloriage; w tle sam artysta z akordeonem
Dom Kultury „Śródmieście” w Białymstoku ZAPRASZA na spotkanie z najsłynniejszym polskim akordeonistą! Koncert Marcina Wyrostka odbędzie się w niedzielę 26 września o 18:00 w Aula Magna Pałacu Branickich w Białymstoku.

Koncert poprzedzony będzie warsztatami muzycznymi, które dla zainteresowanych młodych muzyków z naszej placówki poprowadzi sam Artysta w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku.

Artysta wystąpi z projektem muzycznym COLORIAGE. To to kwartet instrumentalny, który powstał w 2005 roku ze współpracy Marcina Wyrostka, Mateusza Adamczyka i Piotra Zaufala. Ich styl charakteryzuje połączenie muzyki ludowej z możliwościami jakie daje jazzowa improwizacja. Etniczne brzmienie projektu dopełnił Krzysztof Nowakowski swoim zestawem instrumentów perkusyjnych.

Słowo „coloriage” – oznacza kolorować, malować. Taki właśnie jest charakter tego zespołu – brawurowy, pełny emocji, wielobarwny. W roku 2011 w tym składzie powstała płyta „Marcin Wyrostek Coloriage”, która pokryła się PODWÓJNĄ PLATYNĄ, a także otrzymała nagrodę Bestseller Empik’u 2012. Wspólna pasja do muzyki ethno była naturalnym czynnikiem do powstania hybrydy: COLORIAGE + KAYAH.

Skład zespołu:
Marcin Wyrostek – akordeon, Mateusz Adamczyk – skrzypce, Piotr Zaufal – bas, Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne.

Marcin Wyrostek – to absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie akordeonu, obecnie wykładowca macierzystej uczelni w Instytucie Jazzu. Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów. Zdobywca 7 platynowych płyt. Zwycięzca drugiej edycji programu „Mam talent!”.

OGRANICZONA LICZBA MIEJSC
*Wejściówki do odebranie w siedzibie Organizatora
przy ul. Jana Kilińskiego 13 w Białymstoku