Koncert „Młode Talenty Muzyczne”

członkowie Zespół Muzyki Dawnej Ars Decorum domu kultury śródmieście w białymstoku w pałacu branickich grający na instrumentach

Dom Kultury „Śródmieście” zaprasza na koncert: „Młode Talenty Muzyczne”, na którym zaprezentuje się Zespół Muzyki Dawnej „Ars Decorum”. Po koncercie odbędzie się spotkanie z Joanną Mytnik-Daniluk pod nazwą „Renesans – muzyczne odrodzenie”.

Wydarzenie odbędzie się 26 listopada w Galerii Twórczości Sleńdzińskich (Rynek Kościuszki 4, Białystok) o godzinie 15:00.

Koncerty Młodych Talentów są okazją do zaprezentowania się uczestników naszych zespołów muzycznych. Na co dzień szlifują talent na zajęciach pod okiem wykfalifikowanych instruktorów, a podczas takich prezentacji mają szanse pokazać zdobyte umiejętności przed większą publicznością.

Zespół Muzyki Dawnej „Ars Decorum” działający przy Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku powstał w kwietniu 2015 roku z inicjatywy Joanny Mytnik-Daniluk. Jest to zespół wokalno-instrumentalny specjalizujący się w wykonywaniu utworów z epoki renesansu i baroku:

  • W czerwcu 2016 roku Zespół wziął udział w Dziecięco-Młodzieżowym Festiwalu Muzycznym „Debiuty” w Łapach zdobywając w kategorii zespołów pierwsze miejsce – Diamentowy Debiut.  W 2017 roku Zespół wziął udział w XXXIX Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” jako zespół debiutujący i zdobył Brązową Harfę Eola.
  • W sierpniu 2017 roku Zespół występował podczas Jarmarku Jarosławskiego. Od 2017 roku Zespół uczestniczy w cyklicznym Festiwalu „Barokowe Ogrody Sztuki” w Białymstoku.
  • W kolejnych edycjach Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w 2018 i 2020 roku Zespół zdobył Wyróżnienia, a w 2021 roku Brązową Harfę Eola. Na Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu w 2022 roku Zespół otrzymał Złotą Harfę Eola i Nagrodę Starosty Kaliskiego.

Koncert „Młode Talenty Muzyczne” to wyjątkowa okazja, aby wysłuchać repertuaru utworów pochodzących z czasów renesansu i baroku na żywo.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku, ul. Jana Kilińskiego 13 w godz. 10-16.

Zapraszamy!