Dyrektor Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku serdecznie zaprasza na magiczny koncert świąteczny w ramach Miejskiego Salonu Artystycznego, który odbędzie się 13 grudnia 2024 roku o godzinie 16:00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej (scena kameralna, ul. Odeska 1).
Na scenie wystąpią dwie charyzmatyczne i utalentowane artystki pochodzące z Białegostoku!
Monika Dryl – aktorka i wokalistka. Wychowanka Studia Piosenki Jerzego Tomzika w Białymstoku. Ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie w 2002 roku. Uczyła się też w Szkole Muzycznej II st. w Warszawie, w klasie śpiewu. Jest aktorką Teatru Narodowego w Warszawie. W 2001 roku została laureatką III nagrody Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz I nagrody festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej.
Jest założycielką i wokalistką zespołu Themonika Quintet. Wzięła udział w nagraniu płyty „Herbaciane Nonsensy” w radiowym studiu Trójki im. Agnieszki Osieckiej u boku m.in. Ewy Bem, Grażyny Łobaszewskiej, Anny Serafińskiej, Grzegorza Turnaua, Andrzeja Dąbrowskiego.
W 2008 wzięła udział w trzeciej edycji programu „Jak oni śpiewają”, w którym zajęła 8. miejsce.
Jesienią 2015 roku brała udział w czwartej edycji programu rozrywkowego „Twoja twarz brzmi znajomo”. Wygrała 2. odcinek programu, w którym wcieliła się we Freddiego Mercury’ego. Po dziewięciu odcinkach dotarła do finału, gdzie zajęła ostatecznie 3. miejsce.
Nagrody i wyróżnienia: Nagroda im. Agnieszki Osieckiej na XXII Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu; wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie; I Nagroda na Festiwalu Sztuki Estradowej w kategorii kabaret, z kwartetem MAMM, w Warszawie; II Nagroda na Festiwalu im. Anny German w Zielonej Górze; III Nagroda na XXIII Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu; Grand Prix oraz Nagroda Pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej na festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej w Warszawie; wyróżnienie na 40. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie z zespołem Themonika quintet; III Nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu.
Aneta Todorczuk – aktorka, wokalistka. Ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie w 2002 roku. Jej debiut teatralny miał miejsce w 2001 roku w Teatrze Narodowym, gdzie zagrała jeszcze jako studentka rolę Anusi w spektaklu „Szkoła żon” w reż. Jana Englerta. Z Narodowym była związana w latach 2002-2009 i zagrała tam m.in. w „Weselu”, „Happy endzie”, „Wiśniowym sadzie”, czy „2 maja”. Podczas pracy etatowej w Narodowym zrealizowała swój pierwszy recital „niedorosłam” na deskach Teatru Małego. Po siedmiu latach wybrała niezależną ścieżkę zawodową. Współpracowała z takimi teatrami jak: Teatr Buffo, Teatr Komedia, Teatr Polonia, Och-Teatr, Teatr Montownia, Teatr Capitol, Teatr Śląski, Teatr WARSawy. Obecnie gra w Teatrze Komedia, Och-Teatrze, Teatrze WARSawy.
Podróżuje ze swoimi monodramami i muzodramami po całej Polsce, obecnie można ją zobaczyć w następujących solowych teatralnych i muzycznych przedsięwzięciach: „Projekt Koffta”, „Kobieta, która wpadała na drzwi”, „Piosenki, które nie ocalą świata” (koncert z utworami Sinead O’Connor), „Matka Żona Kochanka”, czy „Matka Polka Terrorystka”. Zagrała wiele ról w polskich serialach i filmach, najbardziej znana szerokiej publiczności z seriali takich, jak m.in.: „Samo życie”, „Na dobre i na złe”, „Blondynka”, „Wszyscy kochają Romana”, czy „Barwy szczęścia”. Brała udział w wielu przedsięwzięciach muzycznych – opery radiowe Macieja Małeckiego – „Balladyna”, „Nieboska symfonia”, koncertach, musicalach. Współpracuje regularnie z takimi muzykami jak Michał Lamża, czy Tomasz Krezymon.
W 2017 roku wydała debiutancką płytę z utworami Jonasza Kofty – „Projekt Koffta”, niebawem ukaże się jej kolejny album z utworami Sinead O’Connor – „Piosenki, które nie ocalą świata”. Jest autorką książki dla dzieci „Potworaki usypiaki”. Czyta bardzo wiele audiobooków, jest laureatką kilku nagród Empiku, oraz konkursów piosenki (m.in. Interpretacji piosenek Agnieszki Osieckiej, czy Piosenki Francuskiej).
W 2022 roku otrzymała tytuł doktora nauk muzycznych na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, na którym jest wykładowczynią aktorstwa od czterech lat.
Tomasz Krezymon (pianino)
To wydarzenie jest niepowtarzalną okazją, aby poczuć świąteczną atmosferę i zanurzyć się w dźwiękach kolęd oraz utworów bożonarodzeniowych.
Wstęp jest bezpłatny za okazaniem wejściówek, które można odbierać od 2 grudnia (poniedziałek) w siedzibie Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku (ul. Jana Kilińskiego 13). Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 500 136 195.