Wernisaż pt.”o-koło-podlaskie wyprawy”

plakat wystawy o-koło-podlaskie wyprawy w dkś

Dyrektor Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku oraz autor Paweł Tadejko

zapraszają na wernisaż wystawy pt.”o-koło-podlaskie wyprawy”

28 lutego 2017, godz. 18.00, sala wystawowa II p.

Miejski Salon Artystyczny

ul. Jana Kilińskiego 13

wstęp wolny

Dr inż. Paweł Tadejko

Z zawodu – informatyk, z pasji – fotograf. Jak sam mówi „uśpiona przez wiele lat. Wcześniej czy później musiała o sobie dać znać”. Podlasie to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Po kilku latach przygody z fotografią zgadzam się z opinią mistrza Wiktora Wołkowa, że Podlasie jest na tyle interesujące i ciekawe, że dostarcza tysiące tematów do zdjęć. To właśnie dlatego jego pasją jest fotografia Podlasia.

Dr inż. Paweł Tadejko, autor zdjęć prezentowanych na wernisażu, jest pracownikiem Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej. Piękne ujęcia, które możemy oglądać na jego zdjęciach, to wynik pasji i talentu autora oraz jego wiedzy na temat zapisu obrazu fotograficznego metodami cyfrowymi. Paweł Tadejko jest laureatem wielu konkursów, m.in. ogólnopolskich „Człowiek Podlaski” (Urząd Marszałkowski woj. Podlaskiego 2011) oraz „Podlasie w obiektywie” (Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce 2013) – w obu otrzymał drugą nagrodę; w 2010 r. w konkursie Etnofotka zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Wydarzenie” za serię zdjęć Dzień Kupały, Załuki, Podlasie oraz nagrodę specjalną za serię zdjęć Park Krajobrazowy Doliny Narwi, Podlasie. Dr Tadejko jest także współzałożycielem Stowarzyszenia „Magia Podlasia”, którego misją jest stworzenie i rozwój silnej i rozpoznawalnej marki Podlasia, promującej walory kulturalne, turystyczne i krajobrazowe regionu.

Na swoim koncie ma wiele nagród, które są potwierdzeniem tego, że warto fotografować Podlasie, bo jest ono po prostu interesujące. Artysta bez problemu łączy fotograficzną pasję z zawodem informatyka. Wiele jego prac było nagradzanych w konkursach i prezentowanych na wystawach.

Pokaźna liczba jego zdjęć autorów Magii Podlasia trafiła na wystawę i do albumu: Kolory Prawosławia – Polska, pokazywanego w wielu miejscach na świecie, m.in. w Parlamencie Europejskim w Brukseli.