Miejski Salon Artystyczny. Wernisaż Krzysztofa Jakubowskiego „Różnorodność Nieba i Ziemi”

plakat miejski salon artystyczny różnorodność nieba i ziemi w dkś

Dom Kultury „Śródmieście” w Białymstoku serdecznie zaprasza na wernisaż fotografii Krzysztofa Jakubowskiego – pasjonata i popularyzatora przyrody, wielokulturowości i osobliwości ziemi podlaskiej, a w szczególności fotografii turystycznej i krajoznawczej wielu unikatowych regionów Polski. Warsztat szlifował od najmłodszych lat, a jako fotograf pokazał swoje prace szerszej publiczności na przełomie wieków – między innymi wystawa Through The Lens. Spojrzenia ze szlaku turystycznego, zatrzymane w kadrze, na miejsca i rzeczy, na które patrzą też inni, zaskakują współtowarzyszy wspólnych wędrówek trafnością ujęcia, kompozycji i przekazem emocji.

Z wykształcenia informatyk – kompozycja i przestrzeń obrazu uchwycona i zatrzymana jak algorytmy w programie komputerowym, z zamiłowania psycholog – to stąd umiejętność przenoszenia emocji na każdą fotografię i ujęcie. Wizualizacja algorytmów i emocji stanowi niepowtarzalną formę współgrających kolorów, światła i kompozycji. Współautor czterech albumów o Podlasiu i kilku wystaw autorskich. Nietuzinkowa osobowość, artystyczna dusza, z dobrą energią i pozytywnym nastawieniem do świata ludzi, roślin i zwierząt.

Urodzony w 1971 roku, 4 kwietnia, w dniu tym samym, nomen omen, co Wiktor Wołkow i Jacek Bonecki. Być może stąd spojrzenie fotografa na Podlasie z perspektywy Wiktora Wołkowa i zamiłowanie do podróży jak u Jacka Boneckiego, po najmniej znanych miejscach i zakątkach regionu.

Zapraszamy na wernisaż 13 lutego 2018 roku o godzinie 18:00. Dom Kultury „Śródmieście” w Białymstoku, ul. Jana Kilińskiego 13, II piętro. Miejski Salon Artystyczny. Wstęp wolny.

Wystawa będzie czynna do 10 marca 2018 roku