„Weekend seniora z kulturą” w Domu Kultury „Śródmieście”

Grafika do wydarzenia Weekend seniora z kulturą” w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku

Dom Kultury „Śródmieście” w Białymstoku przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „Weekend seniora z kulturą”. W jej ramach – 1 października – będzie można bezpłatnie zwiedzić wystawę „Impresje baletowe” Joanny Sawickiej, a o godz. 13:00 zapraszamy na spotkanie z autorką pn. „Fotografia artystyczna”.

Kampania „Weekend seniora z kulturą” skierowana jest do osób powyżej 60. roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

Wystawa „Impresje baletowe”

Na prezentowanych pracach tancerki z Ogniska Baletowego prowadzonego przez Oksanę Prus są przedstawione w eteryczny, zwiewny sposób. Ich zdjęcia przeplatają się z motywami roślinnymi i naturą.

Więcej informacji: Wystawa fotografii „Impresje baletowe” Joanny Sawickiej

Wystawę „Impresje baletowe” seniorzy będą mogli obejrzeć 1 października (sobota) w godz. 9.00-15.00. Ekspozycja jest prezentowana w sali wystawowej Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku (ul. Jana Kilińskiego 13, II piętro). Wstęp jest bezpłatny.

Weekend seniora z kulturą

W dniach 1-2 października 2022 roku po raz dziewiąty w całej Polsce odbędzie się „Weekend seniora z kulturą” – akcja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Dzięki akcji seniorzy będą mieli okazję dowiedzieć się i zobaczyć, jak wiele do zaoferowania mają działające w ich okolicy placówki kultury. Wśród bezpłatnych lub płatnych symboliczną złotówkę propozycji są m.in. oprowadzania po muzeach, spacery tematyczne, wystawy, spektakle, projekcje filmów, koncerty, warsztaty, spotkania autorskie, prelekcje, a nawet zajęcia gimnastyczne i taneczne oraz podróże w świecie wirtualnym.