Wernisaż wystawy Barbary Strzymińskiej-Zdanewicz „Twarzą w twarz i nie tylko”

Grafika wystawa Barbary Strzymińskiej-Zdanewicz "Twarzą w twarz i nie tylko" w Domu Kultury Śródmieście w Białymstoku

Zapraszamy na wystawę prac Barbary Strzymińskiej-Zdanewicz, gdzie będziemy mogli zobaczyć portrety niezwykłych ludzi, często znanych twarzy oraz portrety dzieci, które są pełne szczerości i ufności.

|

Wernisaż wystawy odbędzie się 13 października 2020 r. o godz. 18.00
w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku przy ul. Jana Kilińskiego 13
w Sali Wystawowej, II piętro.
||
Pani Barbara na co dzień jest pracownikiem Poczty Polskiej, gdzie projektuje stemple okolicznościowe, datowniki oraz karty pocztowe, w których wykorzystuje swoje grafiki i rysunki. Jednak zamiłowanie do sztuk pięknych jest dla niej przede wszystkim formą oderwania się od codzienności i daje jej świadomość, że robi coś nietuzinkowego.
„Portretowanie to moja specjalność. W ludzkiej twarzy zaklęte są wszystkie uczucia i emocje. Fascynuje mnie wydobycie ich i ukazanie w sposób charakterystyczny tylko dla mnie. (…)
Przez wiele lat malowałam farbami olejnymi na płótnie, potem zaczęłam szukać technik bardziej pragmatycznych i mniej inwazyjnych dla rodziny i dzieci. Teraz posługuję się ”pastelem olejnym”, który jest w efekcie podobny do malarstwa na płótnie.”
|
*Wystawę można zwiedzać do 13 listopada 2020 r. w godz. 10.00-18.00 po wcześniejszym kontakcie telefonicznym 85 741 65 17, 500 136 195