Wernisaż wystawy online „Młode Talenty”

Zapraszamy na wernisaż online wystawy projektu plastycznego: „Młode Talenty”.
Wystawa obejmuje wyróżnione prace trzech wychowanek Pracowni Plastycznej Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku w roku 2021. Prace powstały pod opieką Pani Katarzyny Magdziak.
Wernisaż odbędzie się online w czwartek 8 kwietnia 2021 roku o godzinie 18:00, na profilu fb Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku.
Zapraszamy do świata trzech młodych twórczyń: Aleksandry Bzury, Pauli Tarasiuk i Michaliny Szymańskiej. Okazuje się, że młode pokolenie ma nam sporo do przekazania. Popatrzmy na świat Ich oczami.
__________________________________________________________
Aleksandra Bzura
To najstarsza aktywnie działająca uczestniczka Ogniska Plastyczno-Komputerowego DKŚ. Sięga po różne techniki, ciągle poszukuje swojej drogi artystycznej.
Jej ekspozycja obejmuje zarówno rysunek tuszem, jak i prace wykorzystujące haft oraz techniki płatnerskie. Wspólnym motywem są ptaki i fantastyka, które od lat są bliskie sercu Autorki.
Paula Tarasiuk
Ma wyrazisty styl. Jako miłośniczka antropologii filozoficznej, odwołuje się do prostoty, a zarazem złożoności istoty ludzkiej. Prace są próbą analizy ludzkiego ego.
Jej ekspozycja łączy różne techniki: od klasycznego malarstwa, poprzez elementy ubioru, na wykorzystaniu elementów militarnych kończąc. Autorka tworzy z tego, co akurat ma pod ręką. Nadając przedmiotom nowe znaczenie.
Michalina Szymańska
Okazała się swoistym odkryciem plastycznym. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów plastycznych.
Na wystawie prezentuje to, w czym czuję się najlepiej. Są to w większości malarskie portrety, inspirowane mitologią starożytnej Grecji.