Wystawa „Fashion illustration” Natashy Pavluchenko

Grafika do wystawy „Fashion illustration” Natashy Pavluchenko w Domu Kultury Śródmieście w Białymstoku

Rysunki żurnalowe znanej projektantki mody Natashy Pavluchenko będzie można obejrzeć w ramach Miejskiego Salonu Kultury w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku. Wernisaż wystawy odbędzie się 18 października.

Wernisaż wystawy „Fashion illustration” Natashy Pavluchenko odbędzie się 18 października (wtorek) o godz. 18.00 w ramach Miejskiego Salonu Artystycznego Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku (ul. Jana Kilińskiego 13, II piętro). Ekspozycję można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00, wstęp jest wolny. Wystawa będzie czynna do 10 listopada.

Natasha Pavluchenko to projektantka mody, ilustratorka i designerka, pochodząca z Białorusi, ale mająca także polskie korzenie. Swoje atelier prowadzi w Bielsku-Białej, gdzie można podziwiać jej kreacje. Znana projektantka jest laureatką wielu konkursów z branży mody i designu. Zajmuje się też rysunkiem żurnalowym.

 Rysunek jest wizytówką każdego projektanta. Rysunek żurnalowy, szybki szkic, ilustracja, kolaże – każda forma jest wyrażeniem tego, co widzi projektant. Często pierwotne szkice różnią się od finalnego gotowego modelu, ponieważ praca na manekinie z tkaniną lub podczas modelowania szablonu jest tak samo kreatywna. Rysunek jest częścią procesu twórczego. Kocham ten proces bardziej niż finalne wyjście na wybieg po pokazie – mówi Natasha Pavluchenko.

 Na wystawie w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku będą prezentowane różne rodzaje grafik, m.in. szybkie szkice modowe, szkice ilustracyjne, rysunki i ilustracje modowe oraz szkice do kolekcji „Everlasting” pokazywanej w ramach wydarzenia Alta Roma we Włoszech.

Natasha Pavluchenko swoją przygodę z modą rozpoczęła w wieku 17 lat, tworząc pierwszą kolekcję mody. Ukończyła Fashion Design w Institute of Modern Knowledge w Mińsku. Jest laureatką wielu konkursów z branży fashion i design, m.in. Smirnoff Fashion Awards w Moskwie (2001), International Fashion Show w Dusseldorfie (“Odkrycie roku ” 2002) oraz Oskarów Mody New Look 2005. Podczas Fashionable East odbywającym się w Białymstoku w 2015 roku projektantka otrzymała Diament Mody – wyróżnienie dla najwybitniejszych twórców mających największy wkład w polskie wzornictwo, tworzenie polskiej mody i propagowanie jej na świecie.

Od ponad 20 lat Natasha Pavluchenko mieszka i tworzy w Polsce, w swoim Atelier w Bielsku-Białej. W 2005 roku stworzyła markę Neo Couture, z myślą o kobietach ceniących indywidualny styl, niepowtarzalny krój i materiały najwyższej jakości. Swoje kolekcje prezentowała na imprezach modowych w kraju i za granicą, m.in. podczas Fashion Philosophy Fashion Week Poland, Warsaw Fashion Street, Fashionable East oraz Sopot Art&Fashion Week, a także w Portugalii, Rosji, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Azerbejdżanie. Jest stałym gościem włoskiego przeglądu haute couture Alta Roma, gdzie docenia się jej kreatywność, najwyższej jakości rzemiosło krawieckie i nowoczesną wizję mody.