Wystawa fotografii „Impresje baletowe” Joanny Sawickiej

Grafika do wystawy Impresje baletowe Joanny Sawickiej w Domu Kultury Śródmieście w Białymstoku

Zapraszamy na wystawę, której wernisaż odbędzie się 13 września (wtorek) o godz. 18:00 w ramach Miejskiego Salonu Artystycznego Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku.

Na prezentowanych fotografiach zdjęcia młodych tancerek z Ogniska Baletowego Domu Kultury „Śródmieście” przeplatają się z motywami roślinnymi. Widzimy piękno kwiatów, lekkość i delikatność puchu, odczuwamy energię koloru. Skąd pomysł na takie przedstawienie tematu?

Taniec fascynuje mnie od dłuższego czasu. Chciałam pokazać ruch i piękno ciała podczas tańca. Z kolei balet kojarzył mi się z przyrodą, pięknem i kolorem. Stąd pomysł, by naturę wpleść do baletowego cyklu fotografii – wyjaśnia autorka zdjęć.

Wystawa będzie czynna w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku przy ul. Jana Kilińskiego 13 do 30 września, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00. Wstęp jest wolny.


Joanna Sawicka to fotografka z zamiłowania, bliska jest jej fotografia pejzażowa, krajobrazowa, portretowa, a także piktorialna i kreacyjna. Od pejzażu zaczynała swoją przygodę z fotografią, wędrując po Podlasiu, gdzie się urodziła i mieszka do dziś. W ostatnich latach Joanna Sawicka wiele czasu poświęca kreowaniu obrazu, wykorzystując fotografie do przedstawienia swoich wizji, odczuć, wrażeń, swojego postrzegania świata.

Joanna Sawicka jest Członkiem Rzeczywistym Fotoklubu RP, od wielu lat członek Stowarzyszenia Fotograficznego „Przeciw Nicości” im. Mieczysława Wielomskiego, Białostockiego Towarzystwa Fotograficznego – BTF, a także Ogólnopolskiej Fotograficznej Grupy Twórczej ART FOKUS 13.

Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Laureatka wielu konkursów fotograficznych. Z chęcią uczestniczy w plenerach, warsztatach czy spotkaniach fotograficznych, ponieważ nic tak nie inspiruje jak osobista rozmowa z ciekawymi ludźmi, oddanymi tej samej pasji.


joanna.sawicka.fotografia

joanna_sawicka_photography