Wystawa malarstwa „4×4 – Ona i On”

Grafika do wystawy malarstwa „4x4 – Ona i On” w Domu Kultury Śródmieście w Białymstoku

Zapraszamy na otwarcie wystawy pt. „4×4 – Ona i On”, która odbędzie się 22 marca o godz. 18.00 w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku w ramach Miejskiego Salonu Artystycznego. Przewodnim tematem wystawy będą portrety kobiet i mężczyzn, które zobaczymy na obrazach olejnych.

Swoje prace wystawią: Andrzej Filipowicz, Gienadij Pitsko, Ewa Wiśniewska-Benedyczuk i uznany artysta Dominik Jasiński. Prezentowani artyści związani są z Białymstokiem na różnych płaszczyznach pracy zawodowej, jak i życia prywatnego. Zbiór prac tych twórców w jednej przestrzeni wystawienniczej będzie z pewnością ciekawym wydarzeniem.
Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy malarstwa przy ul. Jana Kilińskiego 13 w Białymstoku. Wystawę będzie można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00 do 25 kwietnia 2022 roku.

_____________________________________________________________________________

Giennadij Pitsko jest absolwentem Artystycznej Szkoły w Bobrujsku na wydziale ceramiki. Od 1992 roku zajmuje się malarstwem sztalugowym. Artysta do pracy używa pędzla i szpachli. Na jego płótnach powstają widoczne faktury, które próbują zatrzymać ulotne chwile i są charakterystyczne dla jego twórczości. Prace artysty to niezwykle barwne opowieści o tym, co go otacza. Malarz odrzucił tradycyjny sposób przedstawiania postaci. Faktura i kolor dominują w jego pracach. Dzieła Giennadija Pitsko znajdują się w kolekcjach zarówno instytucji, jak też prywatnych kolekcjonerów w krajach europejskich i poza Europą.

Andrzej Filipowicz ukończył Grafikę oraz Malarstwo na Grodzieńskim Uniwersytecie Państwowym im. Janki Kupały i Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie w Katedrze Grafiki Warsztatowej. Specjalizuje się w malarstwie sztalugowym polegającym na łączeniu różnych materiałów i konwencji. Artysta nie ogranicza się jedynie do malarstwa, z powodzeniem realizując się w projektowaniu wnętrz, fotografii i grafice.

Ewa Wiśniewska-Benedyczuk jest absolwentką Politechniki Białostockiej na kierunku Architektury i Urbanistyki oraz studiów podyplomowych na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Malarstwa i Rysunku. Od 2006 roku prowadzi własną pracownię projektową „PaniArchitekt.pl”. W 2015 roku została wykładowcą z projektowania wnętrz i rysunku w Szkoleniowej Placówce Oświatowej Creator. Projektuje domy, wnętrza, a także maluje i rysuje.

Dominik Jasiński mieszka i pracuje w Portugalii. Artysta jest malarzem, grafikiem, autorem rysunków, ilustracji książkowych i magazynowych, absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych Wydziału Grafiki. Współpracuje z szeregiem firm i instytucji m.in. Empik, Reserved, Tatuum, Dagma Art, Wydawnictwo Wasowscy, ArtSpace Q8, jest pomysłodawcą i kuratorem cyklu wystaw Jasinski&friends. Jego praca została opublikowana w setnym wydaniu British VOGUE (czerwiec 2016). Artysta czynnie wspiera aukcje charytatywne oraz inicjatywy promujące Polskę w świecie.