Wystawa malarstwa „Intrawersum” Magdaleny Dziejmy

Obraz Czar widzenia z wystawy malarastwa Intrawersum Magdaleny Dziejmy

Obrazy białostockiej artystki Magdaleny Dziejmy będzie można obejrzeć w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku. Wernisaż wystawy „Intrawersum” odbędzie się 24 stycznia 2023 roku o godz. 18:00.

Magdalena Dziejma urodziła się w Tomaszowie Mazowieckim, aktualnie mieszka i tworzy w Białymstoku. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Po ukończeniu studiów wykonywała prace na zamówienie – były to portrety malowane lub rysowane ołówkiem. Ostatnie trzy lata poświęciła tworzeniu autorskich obrazów.

Malarstwo tak samo ważne, jak rodzina i dzieci

– Swoje autorskie obrazy maluję od prawie 3 lat i mam za sobą już 4 cykle malarskie. To rezultat ciągłego szukania sposobu na wyrażenie siebie, czyli malarstwa, które będzie odzwierciedlało mój własny wewnętrzny wszechświat. Malarstwo jest dla mnie tak samo ważne, jak rodzina i dzieci. Dopełnia mnie ono w każdym aspekcie, będąc nieodłącznym elementem mojej codzienności – mówi Magdalena Dziejma.

Dzieła emanują spokojem i tajemniczością

Na wystawie w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku będzie prezentowany cykl
16 obrazów, wykonanych na podobraziach płóciennych w technice akrylu. Wszystkie dzieła charakteryzują się niekonwencjonalnymi rozwiązaniami kolorystycznymi, przez co emanują spokojem i tajemniczością.
– Na wystawę przygotowałam 16 obrazów, które mam nadzieję, przybliżą oglądającym moje „Intrawersum” – opowiada autorka prac.
Motywy na płótnach są przedstawiane w sposób metaforyczny pozostawiający pole do własnej interpretacji dla odbiorcy. Element powtarzający się w pracach to postać kobiety – wyraz kobiecej emocjonalności, wprowadzający odbiorcę w swoisty dialog z dziełami na wystawie.

Ekspozycję można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00 w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku (ul. Jana Kilińskiego 13, II piętro), wstęp jest wolny.
Wystawa będzie czynna do 24 lutego 2023 roku.