Wystawa malarstwa „Kobiety” Magdaleny Talmon

Grafika do wystawy malarstwa „Kobiety” Magdaleny Talmon w Domu Kultury Śródmieście w Białymstoku


7 lipca o godz. 18.00 w ramach Miejskiego Salonu Artystycznego Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku (ul. J. Kilińskiego 13) zapraszamy na wernisaż wystawy prac Magdaleny Talmon pt. „Kobiety”.

Na wystawie zobaczymy portrety kobiet charakteryzujące się żywą, czystą kolorystyką, znaną z ludowych motywów haftów podlaskich, elementy odnoszące się do kolorystyki i schematu witrażu. Uproszczona forma przedstawiająca postać to m.in. powszechny element pisanych na Podlasiu ikon.

„Na wielu moich pracach obecne są podlaskie motywy. W zależności od tego, jaka kobieta ma być malowana, od razu widzę albo motyw wijących gniazdo ptaków, albo korony z kwiatów. Konkretna kobieta, spotkana osoba, zdjęcie od razu z czymś się kojarzą. Ciężko powiedzieć, dlaczego dana kobieta ma na sobie motyw chodników, a druga – dwuosnowówki”.

—————————————————————————————————————————
Magdalena Talmon jest absolwentką Liceum Plastycznego w Supraślu, Policealnego Studium Plastycznego w Białymstoku, Multimedialnej Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu, Warsztatów Ikonograficznych w Bielsku Podlaskim i Wydziału Prawa Administracyjnego w Białymstoku.
Organizuje liczne happeningi, artystyczne działania warsztatowe, prowadzi zajęcia rękodzielnicze, jest projektantką dwóch białostockich murali. Obecnie prowadzi zajęcia plastyczne w Pokojach Prac Twórczych w PIK-u w Białymstoku. Ma na koncie ponad 24 wystawy indywidualne i 7 wystaw zbiorowych.