Wystawa prac plastycznych ucznów Ogniska Plastycznego RE Produkcje

fragment prac członka ogniska plastycznego w dkś

Dom Kultury „Śródmieście” w Białymstoku

Miejska Instytucja Kultury

oraz

Uczniowie Ogniska Plastycznego

 

zapraszają na otwarcie wystawy

Re Produkcje

 

wystawa czynna przez okres wakacji

pon.-pt. godz. 9:00-14:00

 

Ognisko plastyczne działa w Domu Kultury „Śródmieście” już od ponad dwudziestu lat. Przez ten czas inspirowało dzieci, młodzież i dorosłych.

Od początku istnienia edukację w grupie przeszło już ponad 300 podopiecznych. Uczniowie Ogniska Plastycznego zrealizowali szereg projektów związanych z szeroko pojętymi sztukami wizualnymi, w tym wystawy, rodzinne warsztaty, instalacje festiwalowe.

Ostatnim, ważnym ze względów społecznych, projektem był współudział w wydaniu książki „Moc jest z nami dzieciakami”. Projekt miał na celu wsparcie małych pacjentów z Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Białymstoku.

Najważniejszym punktem w działalności Ogniska Plastycznego jest coroczna wystawa, będąca podsumowaniem roku szkolnego. Jest ona jednocześnie pracą dyplomową uczniów, na podstawie której otrzymują promocję na kolejny rok nauki. Tym razem tematem wystawy są:

Re Produkcje – to wystawa będąca twórczym dialogiem pomiędzy mistrzami rysunku i malarstwa a młodymi twórcami. Celem było odszukanie obrazów, które mogły zainspirować uczniów i późniejsza własna interpretacja plastycz-na. Tak w pracowni plastycznej pojawili się wielcy twórcy, tacy jak Vincent van Gogh, Pablo Picasso, Paul Gauguin, Salvatore Dali, Edvard Munch. Jednak nasi uczniowie sięgnęli również po mniej znanych artystów, takich jak Sylwia Borkowska, Tadeusz Makowski, Franz Marc, Roy Lichtenstein oraz William Turner i Iris Scott.

Zaskoczeniem dla widza jest podłoże, na którym powstały nowe dzieła. Młodym twórcom pozwoliło ono inaczej spojrzeć na proces tworzenia.