Noc Muzeów 2024

baner noc muzeów 2024

Noc Muzeów w tym roku odbędzie się 18 maja – serdecznie zapraszamy!

Przed nami Noc Muzeów! Z tej okazji zapraszamy do zwiedzania naszej wystawy „ONA, SHE, ELLE” oraz spotkania z Barbarą Piekut i Edytą Uss-Mazewską! Projektantki chętnie porozmawiają o kreacjach prezentowanych na wystawie oraz odpowiedzą na Wasze pytania!

Wystawa to między innymi fotografie autorstwa Macieja Giedrojć-Juraha, przedstawiające stylizacje modowe autorstwa białostockich projektantów, prezentowane przez modelkę Marlenę Szokę. Projekty modowe prezentowane są również na manekinach. Ten wyjątkowy projekt artystyczny ukazuje modę jako ważny aspekt współczesnego życia.
Do działania zaproszono twórców związanych z Białymstokiem od wielu lat, m.in.: znane białostockie projektantki mody Barbarę Piekut i Edytę Uss-Mazewską, fotografa Macieja Giedrojć-Juraha, modelkę z międzynarodowym doświadczeniem Marlenę Szokę.

W Noc Muzeów (18 maja) zapraszamy do zwiedzania wystawy w godz. 16:00-23:00, a na spotkanie z projektantkami od godz. 20:00 w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku (ul. Jana Kilińskiego 13, II piętro). Wstęp wolny!