PDF – PLAN ZAJĘĆ Pracowni Projektowania Graficznego 2023-2024
GRUPA PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA
I x 16:00-18:00 x
II x 18:00-20:00 x
III x x 17:00-19:00

Instruktor prowadzący – Oktawiusz Stępień

Pracownia jest miejscem, w którym dzieci i młodzież poznają sztukę projektowania graficznego i zdobywają umiejętność posługiwania się oprogramowaniem.

Uczestnicy zapoznają się, a przede wszystkim nauczą, swobodnego poruszania się w programach graficznych, za pomocą których będą mogły tworzyć własne projekty, zarówno reklamowe, użytkowe, jak i artystyczne. Wejdą w świat reklamy, mediów, druku i sztuki użytkowej.

Pracownia koncentruje się na indywidualnym rozwoju merytorycznym oraz na współdziałaniu w zespole kreacyjnym. Styl pracy pracowni jest ściśle dostosowany do zainteresowań graficznych uczestników, którzy zgodnie z nimi nabywają umiejętności potrzebne do osiągnięcia zaprojektowanego wspólnie celu. Założeniem pracowni jest stworzenie zespołu niezależnych twórców realizujących wspólne pomysły przy jednoczesnym rozwoju indywidualnym.

Uczestnicy pracowni otrzymują konkretny warsztat, znajomość oprogramowania i procesów technologicznych przy realizacji projektów. Oferujemy praktyczną wiedzę merytoryczną, sprzęt oraz współdziałanie w procesach twórczych.

Oktawiusz Stępień – grafik komputerowy, od 2005 roku pracuje w reklamie i promocji; liternik komiksowy, animator kultury, kierownik programowy w Gminnym Centrum Kultury w Dobrzyniewie Dużym, instruktor w Pracowni Projektowania Graficznego w Dom Kultury „Śródmieście” w Białymstoku. Z zamiłowania i wykonywanej pracy: fotograf, operator i montażysta, ilustrator, garncarz i ceramik.

 • Zakres tematów:
  przetwarzanie obrazu (kompozycja, kolor, modyfikacja),
  projektowanie obiektów (od pomysłu po grafikę),
  liternictwo (min. praca z tekstem),
  realizacja produkcji (przesyłanie plików: www, druk),
  layout’y (strony www, okładki, gazety).
 • Informacje:
  grupa docelowa w wieku 9-14 lat,
  zajęcia trwają 2 godziny raz w tygodniu,
  liczba uczestników zależna jest od dostępnych stanowisk roboczych (3-9),
  każdy nowo przybyły zostanie zaopatrzony w wiedzę zwaną Pakietem Podstawowym*.
 • *Pakiet podstawowy są to informacje, które przekazujemy nowo przybyłym:
  podstawowe zasady korzystania z komputera,
  zapoznanie ze środowiskiem pracy (oprogramowanie: Gimp, Inkscape, Affinity; peryferia: drukarka, tablet itp.)