Warsztaty Projektowania Ubioru Artystycznego

Marzysz o byciu projektantem? Jesteś miłośnikiem mody?

Zapraszamy na Warsztaty! Już 21 maja zaczynamy roczny kurs dla młodzieży i dorosłych: „Warsztaty projektowania ubioru artystycznego”.

Warsztaty prowadzić będą znakomici wykładowcy: Zofia de Ines, Barbara Piekut, Edyta Filipowicz, Edyta Uss-Mazewska, Oktawiusz Stępień, Jacob – Jakub Bartnik. Zajęcia odbywać się będą w Domu Kultury „Śródmieście” w piątki i soboty, w godzinach popołudniowych. Z przerwą na lipiec i sierpień.

Opłata za kurs to 160 zł miesięcznie.
Zapisy odbywają się mailowo, należy przesłać: imię, nazwisko, wiek i numer kontaktowy na adres: iwona.kawalko@dksrodmiescie.pl / aneta.kisielewska@dksrodmiescie.pl

 

Warsztaty Projektowania Ubioru Artystycznego, ZAKRES MATERIAŁU:

  • Wstęp do projektowania odzieży
  • Kostium sceniczny
  • Rysunek żurnalowy
  • Materiałoznawstwo oraz podstawy produkcji odzieży
  • Tkaniny i kolory: dobieranie i dopasowanie materiałów ,dodatków, oraz ich zastosowanie w procesie projektowania odzieży
  • Projektowanie nadruków
  • Techniki wizualne, stylizacja i prezentacji kolekcji
  • Upinanie i modelowanie tkanin na manekinach
  • Kreatywne wykorzystywanie tkanin
  • Projekt dla siebie z wybranych materiałów

Do zobaczenia w świecie mody!

 

Grono znakomitych prowadzących „Warsztaty projektowania ubioru artystycznego”:
Zofia de Ines – scenografka teatralna, operowa, baletowa, filmowa i telewizyjna, znana ze swych prac w Danii, Hiszpanii, Niemczech, USA, Wielkiej Brytanii i wielu innych krajach, do których docierały z jej przedstawieniami polskie teatry. Jej indywidualne wystawy projektów scenograficznych prezentowane były w Paryżu i Darmstadcie. Uczestniczyła w kilku wystawach międzynarodowych w kraju i za granicą.
Edyta Filipowicz Art&Design – ilustratorka i projektanta wzorów na tkaniny dla jednego z największych domów mody – Valentino. Prowadzi zajęcia z rysunku żurnalowego na rzymskich uczelniach oraz własne kursy z zakresu ilustracji w modzie, projektowania, grafiki komputerowej na potrzeby branży modowej. Absolwentka kursu projektowania mody w Accademia KOEFIA w Rzymie.
Barbara Piekut – białostocka projektantka, właścicielki marki MO.YA Fashion. Prezentowała swoje kolekcje w Berlinie, Mediolanie, Paryżu oraz na Eastern Fashion Week Białystok. Jej kreacje wybrały między innymi: Justyna Steczkowska, Kasia Cerekwicka czy Monika Zamachowska.
Edyta Uss-Mazewska – białostocka projektantka, właścicielka marki MADE BY USS, prezentowała swoją kolekcję na Eastern Fashion Week Białystok 2019.
Michał Starost – trójmiejski projektant mody, producent i reżyser pokazów mody. Projektuje od początku lat 90. Współpracował z warszawskim domem mody Forget-Me-Not i zaprojektował około 17 linii pret-a-porter. Wśród jego klientów można znaleźć dziennikarzy, prezenterów i producentów BBC, CNN, nazwiska świata polityki, biznesu i estrady: Kasia Kowalska, Patrycja Markowska, Doda, Anna Wyszkoni, Monika Richardson, Alicja Janosz, Grażyna Torbicka. Jako gwiazda prezentował swoje kolekcje podczas Eastern Fashion Week Białystok.
Jacob – Jakub Bartnik – zwycięzca pierwszej edycji programu „Project Runway” emitowanego w stacji TVN. Projektant mody, założyciel marki Jacob Birge Vision, która w 2013 roku była nominowana do dwóch międzynarodowych nagród: WGSN Global Fashion Awards i Scottish Fashion Awards. Pokazywał swoje kolekcje podczas Londyńskiego Tygodnia Mody. Jego prace były publikowane w magazynach Vogue China, Elle, Glamour Germany, Harper’s Bazaar, Trendland, Wonderland, Idol, Fabolous i wielu innych.