„Ślad cyfrowy” wystawa prac uczniów Pracowni Projektowania Graficznego

Obrazek wyróżniający wystawa ślad cyfrowy

Dom Kultury „Śródmieście” w Białymstoku zaprasza na wernisaż wystawy prac uczniów Pracowni Projektowania Graficznego „Ślad cyfrowy”, który odbędzie się 19 lipca 2023 roku.

Autorami prac są uczestnicy zajęć projektowania graficznego z grup utworzonych w ramach projektu UNICEF oraz grup korzystających ze stałej oferty edukacji artystycznej instytucji. Zajęcia integracyjnych grup projektowych odbywały się w ramach projektu realizowanego przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF). Dzięki wystawie młodzież będzie mogła zaprezentować umiejętności, które zdobyła podczas cyklu zajęć. Prace to nieszablonowe i autorskie pomysły młodych grafików, ukazujące ich ogromne pokłady kreatywności.

mockup zaproszenia na wernisaż wystawy ślad cyfrowy

Prace graficzne w druku wielkoformatowym

Wystawa składa się z wielu prac będących efektem rocznego kształcenia. Są to m.in. grafiki, obrazy, plakaty, fotografie i komiksy, a nawet animacje i projekty aplikacji na ubrania. Dowolność w wyborze techniki i tematyki prac miała za zadanie pobudzić wyobraźnię twórców. Głównym celem wystawy „Ślad cyfrowy” jest autoprezentacja uczestników – ich indywidualnego podejścia do danego tematu i przedstawienie go za pomocą narzędzi cyfrowych oraz druku wielkoformatowego.

Podsumowanie projektu

Wystawa jest okazją do podsumowania zajęć graficznych zrealizowanych w ramach projektu UNICEF Organizacja zajęć muzycznych, wokalnych, tanecznych, plastycznych i graficznych dla dzieci, w ramach środków UNICEF na pomoc obywatelom Ukrainy w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku”, który wpisuje się w realizację działań związanych z kryzysem ukraińskim i reagowaniem na sytuację uchodźców w Białymstoku.

Wernisaż wystawy

Wernisaż wystawy „Ślad cyfrowy” uczestników zajęć projektowania graficznego odbędzie się 19 lipca 2023 roku (środa) o godz. 18:00 w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku (ul. Jana Kilińskiego 13, II piętro). Wstęp wolny.

Wystawa będzie czynna do 30 sierpnia 2023 roku od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00.

mockup plakatu wystawy ślad cyfrowy