Spotkanie z aktorką Tatianą Sosną-Sarno

zdjęcie aktorki Tatiany Sosna-Sarno

 

14 września o 18:00 w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku w ramach Miejskiego Salonu Artystycznego odbędzie się spotkanie z aktorką Tatianą Sosną-Sarno.
Zagrała w ponad 50 filmach fabularnych i serialach telewizyjnych.
Między innymi: w serialu: „Polskie drogi”, „Czterdziestolatek, „Alternatywy 4”, „07 zgłoś się”, „Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy”, „M jak miłość”, „Plebania”.

Aktorka opowie o swoich kinowych doświadczeniach oraz o filmie w reżyserii nieżyjącego już Jerzego Gruzy: „Studenci Trzeciego Wieku. Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień”. Tatiana Sosna-Sarno zagrała w nim jedną z ról. To pilotażowy odcinek serialu, który powstał na początku lat dwutysięcznych i miał być kontynuacją słynnego „Czterdziestolatka” z 1975 r. i „Czterdziestolatka. 20 lat później” z 1993 r. Do realizacji całości niestety nie doszło.

Film to historia legendarnego czterdziestolatka, który dziś jest już na emeryturze. Główni bohaterowie, w rolę których wcielają się Anna Seniuk i Andrzej Kopiczyński – mieszkają obecnie w nowoczesnym wieżowcu w centrum Warszawy i postanawiają zostać studentami Uniwersytetu III Wieku…

Co było dalej?
Zapraszamy na spotkanie i pokaz filmu!

*wstęp wolny/ograniczona liczba miejsc