Wernisaż online wystawy fotografii mody Dawida Klepadło

Zapraszamy na wernisaż online wystawy fotografii mody!

Odbędzie się on 8 marca o 18:00 w formie relacji na naszym fanpage @domkulturysrodmiescie

Wystawa obejmuje zdjęcia, autorstwa Dawida Klepadło. Jednego z najbardziej obiecujących polskich fotografów młodego pokolenia, pochodzącego z Podlasia.

Fotografie pochodzą z sesji zdjęciowej: „Kobieta Wschodu Anna Karenina”, w której wzięli udział projektanci mody z Białegostoku:
– Barbara Piekut
– Edyta Uss-Mazewska

• Jak projektanci wyobrażają sobie współczesną Annę Kareninę?
• Jaka jest dzisiejsza kobieta wschodu?
Poznajmy trzy spojrzenia na kobiecość, inspirowaną powieścią Lwa Tołstoja!
Zobaczmy kobietę odrobinę zabawną, odrobinę dramatyczną, odrobinę przerysowaną. A przy tym elegancką, z charakterystycznym dla kobiet wschodu urokiem i charyzmą.
Ten projekt modowy nawiązuje do głęboko zakorzenionych lokalnych tradycji – stąd powrót do tkanin w kratę oraz rozpowszechnionych w naszym regionie koronek.

Sesja zdjęciowa była inicjatywą Stowarzyszenia na rzecz Muzeum Mody i Tekstyliów ITE w Białymstoku. Wybrane fotografie projektu: „Kobieta Wschodu Anna Karenina” – miały swoją premierę na łamach prestiżowego ogólnopolskiego czasopisma: „MODA W POLSCE”

Podczas zwiedzania stacjonarnego, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym, obowiązuje limit miejsc zgodnie z wymogami reżimu sanitarnego. Wystawa czynna jest do 31 marca 2021 r.

Relacja z wernisażu online: