Wystawa malarstwa „Imaginacje” Kamili Jankowskiej

Dyrektor Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku oraz autorka Kamila Jankowska zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa „Imaginacje”.

Wystawę tworzą prace wykonane na płótnach przy użyciu farb akrylowych, a także pasteli olejnych, dzięki którym uzyskano wyraziste kolory oraz interesujące efekty wizualne. Obrazy pierwotnie powstały w zakamarkach wyobraźni autorki, a inspiracji do tworzenia dostarczała otaczająca rzeczywistość.

Kamila Jankowska to absolwentka Politechniki Białostockiej Wydziału Architektury Wnętrz w Białymstoku. Na co dzień zajmuje się grafiką komputerową oraz fotografią. Malarstwem pasjonuje się od dzieciństwa, a inspiracje do tworzenia czerpie z przyrody – jej piękna, kolorów i form. W swojej twórczości bardzo często wykorzystuje barwy takie jak: granaty, brązy, khaki, czernie oraz turkusy.

Kamila Jankowska autorka prac z wystawy Imaginacje

– „Z zamiłowania od dawna tworzę prace w stylu nowoczesnej abstrakcji, które znajdują zastosowanie w dekoracji wnętrz. Elementami które sprzyjają mojej kreatywności są często tekstury metalu, rdzy oraz drewna. Proces twórczy każdej z prac pozwala mi totalnie oderwać się od rzeczywistości i sprawia mi niezwykłą przyjemność oraz satysfakcję. Pracując nad dziełem, często myślę nad efektem końcowym oraz tym, jaka będzie jego dalsza historia” – mówi autorka prac.

Rysunek i malarstwo towarzyszyły Kamili Jankowskiej od dziecka. Odkąd pamięta każdą wolną chwilę spędzała na rysowaniu. W pewnym okresie tworzyła również portrety na zamówienie, ale zainteresowanie architekturą wnętrz skłoniło ją do malowania abstrakcji.

– „Często korzystam z abstrakcyjnych form, co pozwala mi na kreowanie niezależnych oraz swobodnych struktur i kompozycji. Malowanie jest dla mnie formą medytacji i sposobem wyrażania własnej wrażliwości, którą chciałabym się dzielić z innymi” – podsumowuje Kamila Jankowska.

Wernisaż wystawy malarstwa „Imaginacje” Kamili Jankowskiej odbędzie się 16 stycznia (wtorek) o godz. 18:00 w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku (ul. Jana Kilińskiego 13, II piętro). Ekspozycję można oglądać od wtorku do piątku w godz. 10:00-18:00, wstęp wolny.

Wystawa będzie czynna do 15 lutego 2024 roku.

 

mockup plakatu wystawy imaginacje kamili jankowskiej